Jak zestawić rolety i firany?

0
112
Jak zestawić rolety i firany

Dobrze dobrane rolety i firanki to jak się okazuje wyjątkowo dobrana para.

Takie połączenie zmienia nie tylko wygląd okien, ale nadaje niepowtarzalnego charakteru całemu pomieszczeniu.
Rolety są na tyle uniwersalne, że pasują to prawie każdego wnętrza, są wygodne w obsłudze i idealnie regulują przepływ światła.

Same jednak wyglądają nieco surowo, dlatego dobrze połączyć je z firanami, co sprawi wrażenie lekkości i nada oknom wdzięku.
Największą popularnością cieszą się rolety materiałowe- wśród nich coraz częściej wybierane są naturalne tkaniny takie jak len czy bawełna.

Szeroka gama kolorów pozwala z łatwością wybrać model odpowiedni do swojego mieszkania i konkretnego pomieszczenia.

W przestronnym salonie np. ciekawym połączeniem mogą być rolety z delikatnymi, tiulowymi firankami. Jest to zestawienie romantyczne i kobiece.

W biurze/ pokoju do pracy dobrze sprawdzą się rolety o neutralnych kolorach- najlepiej bez geometrycznych, rozpraszających wzorów. Firanki i sam karnisz również powinny być jak najprostsze.

W sypialni rolety przede wszystkim powinny mieć właściwości zaciemniające, natomiast firanki mogą być bardziej odważne, przyciągające uwagę wzorami.

Wybierając dekorację okien nie można również zapomnieć o kolorze ścian oraz mebli i dodatków w poszczególnych wnętrzach.

Całość musi ze sobą współgrać. Nie oznacza to oczywiście , że wszystko powinno być w jednym kolorze, ale warto znaleźć wspólny mianownik i zwrócić uwagę na detale.

Odpowiednio zestawione rolety i firanki z uwzględnieniem wystroju w danym pomieszczeniu, z pewnością zmienią charakter wnętrza i staną się jego oryginalną ozdobą.