Najlepsze pianki i ich właściwości

0
157
piana montażowa gdańsk sklep bat 1

Zalety stosowania pianek to głównie wygoda ich użytkowania oraz właściwości mechaniczne, które pozwalają na ich wszechstronne wykorzystanie w budownictwie i remontach. Pianki używamy kiedy chcemy coś uszczelnić, wygłuszyć lub wypełnić. Rodzaj pianki wybieramy właśnie w zależności od  swoich potrzeb.

Pianki montażowe Gdańsk

piana montażowa gdańsk sklep bat 1

Poniżej przedstawiamy najlepsze produkty i ich właściwości:

IZOHAN styropuk elewacja

Pianka przeznaczona do klejenia płyt styropianowych kiedy ocieplamy  ściany zewnętrzne budynku. Produkt jest łatwy i wygodny w użyciu charakteryzuje się bardzo dobra przyczepnością do podłoża betonowego, ceramicznego, drewnianego oraz płyt PCV.  Pierwsze utwardzenie następuje po ok. 2 godzinach, a całkowite po dobie.

piana montażowa gdańsk sklep bat

Piana montażowa Whiteteq Ceresit

Biała pianka o bardzo dobrych parametrach Wyróżnia j zwarta konstrukcja, która zwiększa właściwości termoizolacyjne i dźwiękoszczelne preparatu. Piana odporna jest na działanie promieni UV i zabezpiecza przed wypaczaniem profili.  Wysoka elastyczność produktu, eliminuje ryzyko pęknięć i gwarantuje maksymalną trwałość  struktury.

Piana montażowa pistoletowa BAT

Jej zalety to wysoka wydajność – nawet do 65 l. M.in. dlatego cieszy się ona dużą popularnością wśród klientów. Używana jest głównie do montażu drzwi,okien, wypełniania szczelin oraz montażu izolacji cieplnej.

piana montażowa gdańsk sklep bat

Piana Super Plus

Jej przeznaczenie to typowe prace budowlane – uszczelnianie, izolacje, montaż wygłuszanie i klejenie. Proces utwardzania następuje pod wpływem wilgoci w powietrzu. Piana jest odporna na powstawanie grzybów i pleśni, a także na efekty starzenia. Wyróżniają ją doskonałe właściwości dźwiękochłonne i termoizolacyjne. Jest przyczepna do powierzchni takich jak cegła, beton, tyk, szkło, drewno, styropian, metale, twarde PCV.

Piana Tytan 65l.

Jej atuty to najwyższa wydajność – do 65 l. Oraz  niski przyrost. Produkt posiada certyfikat, który potwierdza izolacyjność akustyczną do 61 dB. Bardzo często używa się tego produktu do montażu drzwi i okien.

piana montażowa gdańsk sklep bat