Tekstylia kuchenne – dekoracja i funkcjonalność w jednym

0
41
jak prac lniane tekstylia idenaswoje porady wskazowki (2)

Rękawice, fartuszki, ścierki, obrusy – wszystkie te elementy są niezbędne w kuchni, w czasie gotowania, sprzątania czy spożywania posiłków. Traktujemy je zwykle czysto praktycznie, postrzegając jako funkcjonalne dodatki. W końcu fartuch chroni nas przed poplamieniem ubrań, rękawica zabezpiecza przed poparzeniem, ścierki są przydatne przy sprzątaniu.

Jedynie obrus spełnia funkcję dekoracyjną, dlatego kupując go zwracamy uwagę na wzór, kolor i materiał, tak aby jak najlepiej komponował się z meblami i innymi dodatkami w kuchni bądź jadalni. Okazuje się jednak, że tekstylia kuchenne, wykorzystywane czysto praktycznie, również mogą stanowić oryginalną ozdobę wnętrza.

Wszystkie dodatki możemy dobrać kolorystycznie i pod względem wzoru, komponując w ten sposób spójne zestawy, które będą efektownie wyglądały np. wisząc na ścianie. Wyprane rękawice kuchenne, ścierki, a nawet fartuszek mogą nadać wnętrzu ciepłego, domowego charakteru, a jeśli dodatkowo będą do siebie pasowały, efekt naprawdę przyciągnie uwagę domowników i gości.

Wielu producentów tworzących domowe tekstylia, wykorzystuje te same detale, właśnie z myślą o estetyce, nie tylko funkcjonalności dodatków. Bogaty wybór wzorów, kolorów i tkanin, sprawia, że możemy bardzo stylowo połączyć ze sobą różne elementy. Modne ostatnio – naturalne materiały idealnie komponują się z klasycznym jak i nowoczesnym wystrojem.

Wyeksponowane tekstylia kuchenne- piękne i funkcjonalne, oddają ciepły, rodzinny charakter domu lub mieszkania, pokazują naszą codzienność, obowiązki, dają wspomnienia dzieciństwa, domowej kuchni, wspólnie przyrządzanych posiłków…

Pozornie drobne detale mogą zmienić klimat panujący w pomieszczeniu, ożywić wspomnienia, wciąż pozostając przydatnymi „gadżetami”, które na co dzień spełniają swoja funkcję.

Jeśli więc wybierając fartuszek zwrócimy uwagę na jego wygląd i zastanowimy czy pasuje do aranżacji kuchni- nie dajmy sobie wmówić, że to przesada. Jak wiadomo diabeł tkwi w szczegółach, a to co praktyczne może być jednocześnie piękne.