Jak zaaranżować okno balkonowe?

0
104
Jak odpowiednio zaaranżować okna balkonowe? idenaswoje

Bez względu na to czy mieszkamy w bloku czy domu jednorodzinnym, często zastanawiamy się jak odpowiednio zaaranżować okna balkonowe.

Jako że są one duże, dają nam sporo możliwości wystroju, tak aby i okno i całe pomieszczenie tworzyły spójną, efektywną całość. Aranżacja okien balkonowych wcale nie jest łatwa, niektórzy radzą się profesjonalistów w tym temacie.

Jak odpowiednio zaaranżować okna balkonowe?

Jak odpowiednio zaaranżować okna balkonowe? idenaswoje

Jeśli natomiast chcemy sami zająć się dekoracją okna warto rozważyć kilka opcji. Kiedy okno znajduje się w pomieszczeniu o klasycznym wystroju, warto zastanowić się nad założeniem zasłon. Ich efektywne upięcie, odpowiedni kolor i wzór mogą zmienić charakter pokoju. Zasłony pasują jednak do większych przestrzeni.

Inny pomysł to rolety. Mamy tutaj szeroki wybór jeśli chodzi o kolory, wzory i rodzaj montażu. Bardzo wygodne będą rolety montowane w oknie na specjalnych szynach. Umożliwia to swobodne regulowanie przepływu światła i daje poczucie intymności.

Jak odpowiednio zaaranżować okna balkonowe idenaswoje (1)

Ciekawym rozwiązaniem mogą być także panele i ekrany okienne, które mogą zastąpić tradycyjne firany i zasłony. Taki rodzaj wystroju pasuje do każdego okna od balkonowego po małe okienko na poddaszu.

Wybierając rodzaj dekoracji okna balkonowego należy zapamiętać żeby pasowało ono do wystroju pomieszczenia, koloru ścian i innych detali. Ważny jest również kolor samego okna. Najczęściej są one białe, ale coraz więcej osób decyduje się na okna drewniane lub czarne.

Okna balkonowe – aranżacja

Wybierając zasłony, rolety lub ekrany warto podkreślić atuty samych okien – np. ich niepowtarzalny kolor. Jeśli ramy okna są ciemne, warto dla kontrastu wybrać jaśniejsze ozdoby. Pomysłów na aranżację wysokich i dużych okien balkonowych jest naprawdę wiele. Ograniczeniem jest jedynie nasza wyobraźnia.

Jak odpowiednio zaaranżować okna balkonowe idenaswoje (1)

Jeśli mamy wątpliwości, możemy poradzić się specjalistów lub podpatrzeć gotowe rozwiązania w prasie branżowej lub poradnikach internetowych.