Jak modnie upiąć zasłony? Klika przydatnych wskazówek aranżacyjnych.

0
96
idenawoje jak upiac zaslony porady

Mimo, że od kilku lat w kwestii wystroju okien panuje moda na rolety i żaluzje, wciąż nie brakuje osób, które wybierają bardziej klasyczne rozwiązania w postaci zasłon. Jak się zaraz przekonamy, dają one wiele możliwości dekoracyjnych, a czasem nie trzeba zbyt wymyślnych kombinacji, aby pomieszczenie wyglądało niebanalnie.

upinanie zasłon porady idenaswoje

To w jaki sposób powiesimy i upniemy zasłony w dużej mierze zależy od stylu danego pomieszczenia, jego wielkości, ale także od rodzaju materiału jaki posiadamy. W większości przypadków zasłony pasują do wielu wnętrz – kuchni, salonu, biura czy pokoju dla dziecka.

Jak modnie upiąć zasłony?

zaslony jak upiac modnie wskazowki idenaswoje

Wyglądają dobrze w komplecie z firanami lub same, możne je także zawiesić w połączeniu z żaluzjami, roletami, panelami firanowymi i innymi dekoracjami. Kiedy wybieramy zasłony z wysokiej klasy materiału i jest on wzorzysty, nie trzeba ich specjalnie upinać, aby wyglądały efektownie.

upinanie zaslon jak upiac idenaswoje

Poza tym skomplikowane aranżacje odchodzą już w zapomnienie, a ich miejsce zajmuje elegancka prostota.
Naturalne tkaniny – len czy bawełna i staranne umarszczenie wystarczą, aby pomieszczenie wyglądało atrakcyjnie. Jeśli zdecydujemy się na delikatne upięcie, ciekawym pomysłem jest wykorzystanie do tego domowych akcesoriów takich jak np.: krawat, apaszka, klamra czy korale. Oczywiście należy dopasować ozdobę do rodzaju tkaniny i jej koloru.

Aranżacje wnętrz – Jak upiąć zasłony?

jak upiac zaslony wskazowki idenaswoje

Bardzo ważna wskazówka dotyczy również dopasowania zasłon i ich upięcia do wielkości pokoju. Im mniejsze pomieszczenie, tym aranżacja powinna być skromniejsza. Bogato zdobione i zbyt finezyjnie upięte zasłony mogą optycznie pomniejszyć wnętrze.

Kolejna kwestia dotyczy doboru firan – jeśli zasłony są bardzo wzorzyste, firanki powinny być proste i gładkie. Jeśli zasłony oprócz funkcji dekoracyjnej mają chronić nas przed słońcem, warto zrezygnować z ich upinania – najlepiej puścić je prosto. Dzięki temu będziemy mogli dowolnie regulować przepływ światła i dostosować ich położenie do pory dnia.