Zasłona zamiast parawanu – jak pomysłowo wydzielić przestrzeń w mieszkaniu?

0
258
zaslony jak upiac modnie wskazowki idenaswoje

Umiejętność pomysłowego dzielenia przestrzeni przyda się nie tylko w małym mieszkaniu, ale i w większych wnętrzach, w których chcielibyśmy uzyskać dodatkowe, nieco odosobnione miejsce. Żeby uniknąć remontu i stawiania dodatkowych ścian, można w tym celu wykorzystać parawan, specjalne separatory lub…zwykłą zasłonę.

Jak pomysłowo wydzielić przestrzeń w mieszkaniu?

jak modnie upiac zaslony porady idenaswoje

Jak widać, czasem wystarczy odrobina wyobraźni, żeby w łatwy sposób zmienić układ mieszkania. Zasłona, kojarzona jedynie z wystrojem okien, sprawdzi się tu idealnie. Wykorzystując zasłonę możemy np. w bardzo efektowny sposób oddzielić łóżko od reszty sypialni zapewniając sobie większą intymność.

Wystarczy na suficie zamontować karnisz, powiesić zasłonę w wybranym kolorze i wzornictwie i gotowe!
Jeśli będzie to zasłona z naturalnego tworzywa – bawełny lub lnu – dodatkowo zapewnimy sobie wolne od szkodliwych drobnoustrojów i alergenów powietrze.

Zasłona zamiast parawanu

idenawoje jak upiac zaslony porady

Podobne zastosowanie zasłony sprawdzi się w salonie, w którym potrzebujemy zacisznego kąta do pracy. Gustowne oddzielenie biurka od reszty pokoju, zapewni nam więcej ciszy i spokoju, umożliwiając koncentrację przy spełnianiu codziennych obowiązków. Inny pomysł z zasłoną w roli separatora, to oddzielenie kuchni od jadalni, lub podział pokoju dziecinnego, w którym mieszka rodzeństwo.

Wiadomo, że w pewnym wieku dzieci potrzebują więcej intymności i własnej przestrzeni, a metraż mieszkania nie zawsze pozwala na wygospodarowanie dodatkowego miejsca. Podział pokoju zasłoną może okazać się świetnym pomysłem, dzięki któremu dzieci będą miały miejsce tylko dla siebie.

Wystrój okna – zasłony

jak upiac zaslony wskazowki idenaswoje 1

Bogata paleta kolorów, wzorów i materiałów sprawi, że będą miały dodatkową frajdę przy wyborze tej funkcjonalnej ozdoby. Jak widać zasłona może spełniać się w nieco innej roli niż wystrój okna. Jej wykorzystanie wpłynie nie tylko na estetykę mieszkania, ale również na aspekt funkcjonalny.

Dodatkowym plusem jest możliwość łatwej zmiany aranżacji. Stawianie i burzenie ścian działowych jest zdecydowanie bardziej kłopotliwe niż założenie i zdjęcie zasłony, dlatego warto zastanowić się nad taką wygodną opcją.