Jak prać lniane tekstylia?

0
58
jak prac lniane tekstylia idenaswoje porady wskazowki (2)

Lniane zasłony, rolety, poduszki, pościele i inne domowe tekstylia mają wiele zalet. Oprócz ich naturalnej struktury, przewiewności, właściwości antyalergicznych są również łatwe w praniu i pielęgnacji. Jeśli więc posiadamy lniane dekoracje w naszym mieszkaniu, nie musimy obawiać się, że będziemy musieli oddawać je do pralni lub poddawać skomplikowanym zabiegom.

jak prac lniane tekstylia idenaswoje porady wskazowki (5)

Wystarczy zwykła pralka i przestrzeganie poniższych wskazówek.

Przede wszystkim zawsze powinniśmy zwracać uwagę na informacje znajdujące się na metce konkretnego produktu. Obrusy, zasłony, poszewki poduszek, które są w 100% lniane, można śmiało prać z gotowaniem, czyli nawet w temperaturze 95 stopni Celsjusza.

Jak prać lniane tekstylia?

jak prac lniane tekstylia idenaswoje porady wskazowki (5)

Tkaniny lniane o naturalnym odcieniu szarości nadają się do prania w dowolnej temperaturze, ale za każdym razem będą nieco jaśniejsze – nawet jeśli użyjemy proszku do kolorów. Tekstylia z lnu barwionego, najlepiej prać jako materiały delikatne. Najbezpieczniejsza temperatura to 40 stopni Celsjusza i dobrej jakości środki piorące.

Jeśli np. lniany obrus, pościel czy inny wyrób jest bardzo zabrudzony, można dodać odplamiacz, przy czym koniecznie trzeba unikać tych z dodatkiem chloru, ponieważ niszczy on włókna. Suszenie lnu również nie jest skomplikowane. Można go rozwiesić lub użyć do tego suszarek automatycznych w pralkach.

Lniane tekstylia – jak prać?

jak prac lniane tekstylia idenaswoje porady wskazowki (3)

Przydatna wskazówka: Aby wyroby lniane dobrze się prasowały i wyglądały korzystnie, nie należy ich zbytnio przesuszać.

Jak widać len jest łatwy w konserwacji, nowoczesne pralki coraz częściej uwzględniają w swoich programach właściwości tkanin naturalnych. Co ważne tekstylia lniane posiadają niepowtarzalną cechę – każde pranie poprawia ich wygląd!

Przy zastosowaniu powyższych wskazówek zasłony, obrusy, poduszki i inne ozdoby z tego materiału będą służyły nam długie lata pozostając piękne i miękkie w dotyku.