Tekstylia na stół – jakie nakrycie wybrać wiosną?

0
98
Tekstylia na stol obrusy jakie wybrac wskazowki idenaswoje

Stół to bardzo ważne miejsce w każdym domu. Nic tak nie zbliża rodziny jak wspólne posiłki, , poranne śniadania przed pracą i rozmowy przy obiedzie. Oczywiście to my sami tworzymy klimat wokół stołu i wpływamy na ogólną atmosferę, jednak istnieją pewne sposoby – pozorne drobiazgi, które mogą umilić przestrzeń i nadać jej wyjątkowego charakteru.

wskazowki idenaswoje Tekstylia na stol obrusy jakie wybrac

Pięknie nakryty stół wpływa na ogólną estetykę wnętrza, a tym samym, może poprawić nam nastrój i sprawić, że nawet w pochmurny poranek poczujemy wiosnę i słońce. Właśnie wiosna jest porą kiedy w naszym salonie i jadalni powinniśmy postawić na żywe, ciepłe kolory i motywy roślinne.

Tekstylia na stół

wskazowki idenaswoje obrusy jakie wybrac

Obrusy w odcieniach zieleni, żółci, błękitu, kwieciste wzory, liście, odrobina orientu – to wszystko sprawdzi się w okresie wiosenno – letnim, wprowadzając do naszych mieszkań odrobinę świeżości. W zależności od okazji i upodobań, możemy wybrać obrusy duże, które będą swobodnie zwisały ze stołu jak i mniejsze – tzw. bieżniki, czyli prostokątne pasy przykrywające jedynie jego środek.

Duże obrusy wyglądają dobrze w większych przestrzeniach, salonach, jadalniach. Sprawdzą się także przy szczególnych okazjach – świętach, uroczystych kolacjach itp. Bieżniki z kolei to dobry pomysł na codzienną dekorację stołu. Są nieduże, nie znajdują się zazwyczaj w miejscu gdzie stawiamy talerze, dlatego istnieje mniejsze ryzyko ich zabrudzenia.

Jakie nakrycie wybrać na stół?

Tekstylia na stol obrusy jakie wybrac wskazowki obrusy idenaswoje

Jako, że ostatnio są bardzo modne, występują w wielu kolorach i wzorach. Bez względu na rodzaj nakrycia stołu, warto również zwrócić uwagę na materiał z jakiego jest wykonany. Dopełnieniem wiosennego klimatu będą z pewnością naturalne materiały – np. len lub bawełna.

Są to tkaniny bardzo mocne i łatwe w czyszczeniu, a także przyjazne środowisku. Wiosenna dekoracja stołu w postaci pięknego nakrycia, a także dopełnienie np. świeżymi kwiatami w wazonie, z pewnością umili czas spędzany z rodziną i sprawi, że stanie się on wyczekanym punktem każdego dnia.