Wykończenie wnętrz – najciekawsze style

0
1428

Wykończenie i aranżacja własnego domu lub mieszkania to zdecydowanie najprzyjemniejszy etap prac. Przyjemny, nie oznacza jednak, że łatwy, ponieważ tu również trzeba podjąć wiele ważnych decyzji rozstrzygających o ostatecznym charakterze lokum.

Wykończenia i aranżacje wnętrz

Dla tych, którzy mają problem z podjęciem decyzji, Pod klucz przedstawia poniżej najciekawsze i zarazem najmodniejsze style w wykończeniu i aranżacji wnętrz. Być może któryś z nich przypadnie Wam do gustu.

Styl tradycyjny

Popularny już od kilku lat. Wyróżnia się stonowanymi barwami, funkcjonalnością i optymalnym wykorzystaniem przestrzeni. Jest to z pewnością bezpieczne i ponadczasowe rozwiązanie. Elementy często wykorzystywane to panele na podłogach, drewniane wykończenia, funkcjonalne pawlacze, fototapety. Warto pamiętać, że mieszkania tradycyjne absolutnie nie muszą być nudne.

Styl nowoczesny

Zdecydowanie dominujący w ostatnim czasie wśród inwestorów. Cechy charakterystyczne to prosta, ale efektowna forma, oszczędność pod względem dodatków, przewaga bieli, czerni oraz szarości. Bardzo często stosowany jest również pojedynczy silny akcent- np. ściana w mocnym, wyrazistym kolorze. Ważna kwestia to także oświetlenie – najczęściej LED.

Styl minimalistyczny

Zbliżony do stylu nowoczesnego, z tym że jeszcze bardziej ogranicza ozdoby i dodatki. Typowe mieszkanie w stylu minimalistycznym to przewaga stonowanych barw, głównie biel, nieduża ilość mebli i akcesoriów.

Styl glamour

Idealny dla osób ceniących sobie odważny styl i ponadprzeciętny szyk. Cechy wyróżniające to mieszane tekstury na ścianach, łączenie pozornie różnych elementów oraz elegancja. Modne w stylu glamour są wykończenia ścian imitujące cegłę oraz wszelkie dodatki kojarzone z luksusem. Wysokiej klasy ceramika i armatura, mozaiki, starannie dobrane dodatki – to właśnie glamour.

Styl loftowy

Wysokie sufity i przestrzeń na pierwszy rzut oka industrialna – to główne cechy stylu loftowego. Nie każdy lokal da się wykończyć i zaaranżować w taki sposób, ale w ostatnim czasie jest to styl coraz bardziej popularny. Wnętrza loftowe są zwykle bardzo duże, przestronne, nieco „surowe”, a jednocześnie funkcjonalne i wygodne.

Styl klasyczny

Dominuje tu prostota i równowaga barw. Meble, dodatki, oświetlenie – wszystko jest bardzo stonowane co nie oznacza, że nudne! Styl klasyczny to bardzo często ściany w odcieniach beżu, drewniane podłogi – jednym słowem prosta elegancja.

Wybierając styl w jakim będziemy urządzać nasze mieszkanie, powinniśmy wziąć pod uwagę nie tylko rodzaj samego lokalu, układ pomieszczeń itp. Ważne są również nasze upodobania i dominujące cechy charakteru, ponieważ to one sprawią, że będziemy czuli się komfortowo właśnie w takich, a nie innych warunkach. Na pierwszym miejscu więc – kierujmy się własnym gustem i stylem, dopiero na drugim modą i obowiązującymi trendami.

iPolecamy:
Dane kontaktowe:

Pod-klucz

aleja Grunwaldzka 223
80-266 Gdańsk
tel 695 695 656

Kompleksowe remonty

 ul. Dywizjonu 303 5k, 80-462 Gdańsk
E-mail: kontakt@kompleksowe-remonty.pl
500 085 380