Styropian Swisspor LAMBA WHITE fasad

0
236

Z wielką dumą prezentujemy na pomorskim rynku niezwykle innowacyjny produkt. Jego producent zapewnia, że mamy do czynienia z produktem trzeciej generacji, a my to potwierdzamy. O jakim produkcie mowa? Styropian firmy Swisspor LAMBA WHITE fasad.

Styropian Swisspor LAMBA WHITE fasad sklep Bat (1)

Już sam jego wygląd jest intrygujący, gdyż składa się z płyty, powstałej z dwóch warstw styropianu. Mowa o warstwie grafitowej oraz 6 mm warstwy białej. Styropian od Swisspor charakteryzuje się również nacięciami, które występują po jego jasnej stronie. Dlaczego właśnie taka konstrukcja? Dlaczego produkt ten jest niezwykle innowacyjny?

Styropian Swisspor LAMBA WHITE fasad

Styropian Swisspor LAMBA WHITE fasad sklep Bat (1)

Styropian grafitowy doskonale nadaje się na ocieplenia ścian zewnętrznych. Wynika to z faktu, że przewodzenie ciepła jest znacznie korzystniejsze, niż ma to miejsce przy standardowym, białym styropianie. Jako przykład może posłużyć jeden z popularniejszych styropianów białych, który posiada lambdę w granicach 0,040. Współczynnik przewodzenia ciepła w styropianie grafitowym jest w przedziale 0,033-0,031. „Ostatnie lata, to zauważalny wzrost sprzedaży styropianu grafitowego.

Styropian Swisspor LAMBA WHITE fasad sklep Bat (2)

Osoby, które na niego się decydują, stawiają na energooszczędność i w takim systemie budują swoje domy. Nie może zatem dziwić popularność styropianu grafitowego.” – mówi Łukasz Nastały, handlowiec z hurtowni budowlanej Bat. Należy jednak mieć świadomość, że praca z grafitowym styropianem nie jest prosta. Okazuje się, że styropian tego typu może odpaść ze ściany.

Swisspor 7.7.05 041

Wynika to z faktu, że jego ciemna powierzchnia może ulegać mocnemu nagrzaniu, czego następstwem jest rozepchanie. Wystarczy, że po chłodnej nocy przyjdzie gorący dzień i styropian ulegnie rozszerzeniu. Dlatego do prawidłowego montażu styropianu grafitowego jest niezbędna siatka ochronna na elewacji, którą należy rozciągnąć. Jest to czasochłonna i kosztowna praca.

Dlaczego zatem, z uwagi na takie problemy, nie korzystać ze styropianu białego? Jest on przecież zdecydowanie tańszy, prosty w montażu. Żeby osiągnąć podobny współczynnik przewodzenia ciepła, konieczne jest używanie styropianu białego o określonej grubości.

Styropian Swisspor LAMBA WHITE fasad sklep Bat (3)

Jednak gruby styropian biały to pewne komplikacje. Przede wszystkim wysoki koszt montażu. Należy liczyć się również z mniejszym nasłonecznieniem pomieszczeń w domu, co prowadzić będzie nawet do niższej wartości nieruchomości. Czy tego właśnie chcesz?

Masz wątpliwości w związku z rzetelnością, jakością prac wykonywanych przez ekipy remontowe? Może samodzielnie będziesz ocieplał dom? Doskonałym rozwiązaniem okazuje się właśnie LAMBDA WHITE fasada. To styropian, który zagwarantuje Ci, że jakiekolwiek naprężenia termiczne nie będą powodowały odpadania. Wynika to z faktu, że biała warstwa refleksyjna ma grubość 6 mm.

Styropian Swisspor LAMBA WHITE fasad sklep Bat

Taka grubość jest wystarczająca do tego, aby po przyklejeniu do ściany, jakiekolwiek nierówności dokładnie zeszlifować, nie obawiając się o szary rdzeń płyty. Musisz również wiedzieć, że każda z płyt jest wyposażona w nacięcia przeciwprężne. Dzięki temu dochodzi do kompensacji naprężeń wewnętrznych, a następstwem jest skuteczna eliminacja odkształceń i skurczów. To właśnie odróżnia LAMBDĘ WHITE fasada od tradycyjnych styropianów.

Styropian Swisspor LAMBA WHITE fasad sklep Bat (6)

Co zatem pozostaje? Należy koniecznie zaufać styropianowi trzeciej generacji LAMBDA WHITE fasad od firmy Swisspor. My już mu zaufaliśmy i uważamy, że naprawdę warto z niego korzystać. Dodatkowo w ramach usług, nasi handlowcy służą profesjonalnym doradztwem w doborze pozostałych elementów ocieplenia, takich jak tynki, siatki czy kleje. Niech cały artykuł podsumują słowa jednego z naszych wykonawców:

Styropian Swisspor LAMBA WHITE fasad sklep Bat (6)

Styropian jest bardzo równy i dlatego bardzo szybko można było go ułożyć na ścianie. Na wierzchu jest biały styropian, czyli nie ma możliwości odspojenia od kleju. Nowością dla mnie były nacięcia, które zostały umieszczone na styropianie aby mógł swobodnie sobie pracować, z pewnością warto wypróbować Lambda White na swojej budowie.”