Poduszki jako element dekoracyjny w salonie

0
67
Jakie poduszki wybrać do sypialni? wskazówki porady

Poduszki kojarzą się większości z nas ze snem i wypoczynkiem. Oprócz swojej funkcjonalności mogą jednak spełniać funkcję dekoracyjną, która w dużej mierze wpłynie na charakter całego pomieszczenia. Poduszki położone na sofie mogą na przykład sprawić, że stara kanapa znów stanie się atrakcyjna i nabierze życia.

Szeroki wybór kształtów, wzorów i kolorów  gwarantuje natomiast, że każdy z pewnością znajdzie rozwiązanie pasujące do wnętrza jego domu. Wracając do „odświeżenia” kanapy, warto zwrócić uwagę na pewne detale, aby poduszki rzeczywiście korzystnie wpłynęły na jej wygląd.

Oto kilka przydatnych wskazówek:

– Jeśli sofa ma gładką tapicerkę, najlepiej dobrać wzorzyste poduszki, do wzorzystej z kolei- gładkie w odcieniu występującym na obiciu.

– Wzory na poduszce można dopasować do obicia kanapy- warunkiem jest jednak wspólna barwa.

–  Ciekawy efekt wizualny daje zestawienie materiałów na bazie kontrastu- np. gładkie- szorstkie, matowe- błyszczące.

Jeśli decydujemy się na kilka poduszek na sofie, dobrze jest pamiętać o tym, żeby pasowały one do siebie- nie tylko do kanapy.

Tu też można wykorzystać kilka prostych porad:

– Najważniejsze jest znalezienie wspólnej cechy poduszek- może to być kolor, wzór lub rodzaj splotu tkaniny,

– Kiedy decydujemy się na trzy lub więcej poduszek, najlepiej postawić na jeden kształt, ale np. wybrać różne rozmiary,

– Jeśli chcemy pobawić się  różnymi kształtami, ważne żeby nie były one w tej samej liczbie.  Np do trzech kwadratowych poduszek warto wybrać jedną prostokątną. Nada to kanapie wyjątkowego charakteru.

Pomysłów na aranżację salonu z wykorzystaniem poduszek jest mnóstwo. Wybór wzorów, kolorów i kształtów zachęca do eksperymentów.

Wnętrze udekorowane poduszkami nabiera wyjątkowego charakteru, jest bardziej przytulne i zachęca do wypoczynku.

Trzymając się powyższych wskazówek można ze smakiem urządzić mieszkanie lub dom bez obaw, że w salonie zapanuje aranżacyjny chaos. Znajomość prostych tricków wystarczy żeby  uzyskać stylowe i eleganckie wnętrze.