Szukasz mieszkania na rynku pierwotnym w Gdańsku? Sprawdź inwestycje w południowej części miasta!

0
160

Trójmiejski rynek nieruchomości to jeden  z najszybciej rozwijających się rynków w naszym kraju. Widać to zwłaszcza w Gdańsku, gdzie z roku na rok rośnie sprzedaż mieszkań i wciąż powstają nowe.

Najbardziej gorące lokalizacje to obecnie Śródmieście, Letnica czy Dolne Miasto – niestety zakup mieszkania wiąże się tu z bardzo wysokimi cenami za m2.  Jest to główny powód, dla którego wiele osób musi rezygnować z marzeń o nowym mieszkaniu, na rzecz lokalu na rynku wtórnym.

Po dokładnej analizie gdańskiego rynku nieruchomości, można znaleźć jednak bardzo obiecującą alternatywę, która stanowić będzie zdrowy kompromis – nowe mieszkanie, w konkurencyjnej cenie, nieco oddalone, ale świetnie skomunikowane  z centrum.

Mowa o osiedlach w Gdańsku Południe – jednego z najbardziej dynamicznie rozwijających się obszarów miasta. Z każdym rokiem powstaje tu coraz więcej nowych osiedli i rozrasta się lokalna infrastruktura.

Atuty tej lokalizacji to głównie świetna lokalizacja – kameralny, sielski klimat przy zachowaniu bliskiej odległości od centrum oraz oczywiście ceny za m2.

Inne zalety Gdańska Południe to m.in.: bliskość obwodnicy Trójmiasta, która jest częścią drogi ekspresowej S6. Przebiega tędy również południowa obwodnica Gdańska należąca do drogi ekspresowej S7 oraz trasa szybkiego ruchu W-Z. Zapewnia to mieszkańcom wygodną i szybką komunikację.

Ważny, wspomniany wyżej atut to fakt, że większość osiedli znajduje się zaledwie 10 km od Śródmieścia, a jednocześnie pozwala cieszyć się okolicami pełnymi zieleni, lasów i łąk.

Nowe osiedla wyróżniają się kameralnym stylem, bezpieczeństwem i dostosowaniem do potrzeb zarówno rodzin jak i singli. Nowe kompleksy budynków nie przypominają nudnych tradycyjnych blokowisk.

Na uwagę zasługuje fakt, że równocześnie powstaje nowa sieć komunikacyjna i zaplecze handlowo – usługowe. Dzięki temu mieszkańcy mogą załatwić wszystkie ważne sprawy blisko miejsca zamieszkania bez konieczności wycieczek do centrum miasta. Można tu zrobić zakupy, skorzystać z oferty placówek medycznych, żłobków, przedszkoli, szkół itp.

Najciekawsze inwestycje w Gdańsku Południe to na chwilę obecną:

Osiedle Kasztanowe NECON Deweloper –  osiedle powstaje w bardzo rozwojowej okolicy – Borkowie, w bliskiej odległości od  sklepów, punktów usługowych, obiektów sportowych i rekreacyjnych. Nie brakuje przedszkoli, niedawno powstała szkoła. 

Dużą zaletą lokalizacji jest spokojna okolica, oddzielona od wielkomiejskiego zgiełku, a jednocześnie dobrze skomunikowana z Centrum.  Osiedle Kasztanowe to trzy budynki o czterech kondygnacjach z mieszkaniami 2,3,4 i 5 pokojowymi. Lokale parterowe połączone są z ogródkami o powierzchni nawet 240 m2, a te na piętrach mają do dyspozycji przestronne tarasy.

Nazwa osiedla nawiązuje do projektu, w ramach którego posadzone zostaną kasztanowce. W ich cieniu mieszkańcy znajdą miejsce wypoczynku i przestrzeń do sąsiedzkiej integracji.

 Osiedle Lazurowedeweloper to PB Kokoszki.  Niedawno oddane do użytku, znajduje się dokładnie w Gdańsku Łostowicach. Jego lokalizacja  umożliwia sprawną i szybką komunikację z centrum miasta oraz obwodnicą. Okolica zachwyca swoim pięknem – łąki, lasy, mnóstwo zieleni – jednym słowem to miejsca idealne do  mieszkania i wypoczynku.

Atutem jest rozbudowana jest lokalna infrastruktura. W pobliżu nie brakuje sklepów, przychodni, szkoły oraz poczty. Osiedle Lazurowe to lokale jedno, dwu i trzy pokojowe w dwóch nowoczesnych  budynkach czterokondygnacyjnych.

Osiedle Zielony Widok – deweloperem jest firma Robyg. Osiedle powstaje w Gdańsku Szadółkach i docelowo ma być to 10 budynków cztero i pięciokondygnacyjnych. Pierwszy etap budowy zakłada stworzenie 58 mieszkań. Atuty osiedla to na pewno lokalizacja – jak sama nazwa sugeruje, kompleks znajduje się blisko terenów zielonych i jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. W pobliżu znajdują się liczne punktów handlowo – usługowe, sklepy, placówki edukacyjne itp.

Osiedle Zielony Widok – deweloperem jest firma Robyg. Osiedle powstaje w Gdańsku Szadółkach i docelowo ma być to 10 budynków cztero i pięciopiętrowych. Pierwszy etap budowy to 58 mieszkań. Atuty osiedla to niewątpliwie lokalizacja – jak sama nazwa wskazuje, kompleks znajduje się blisko terenów zielonych i jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. W pobliżu nie brakuje punktów handlowo – usługowych, sklepów, placówek edukacyjnych itp.

Osiedle Fotoplastykon – deweloper  Polnord. Osiedle powstaje w Rębowie, w bardzo spokojnej, cichej okolicy, w pieknym otoczeniu zieleni i wzgórz. Do dyspozycji mieszkańców jest dużo terenów rekreacyjno sportowych oraz punktów handlowo usługowych. W pierwszym etapie budowy mają powstać trzy pięciopiętrowe budynki, natomiast w drugim planowane jest wzniesienie dwóch obiektów czterokondygnacyjnych i jednego o trzech piętrach. Budynki z drugiego etapu będą znajdowały się blisko zbiornika retencyjnego Świętokrzyska II. Potencjalni nabywcy mogą wybierać mieszkania o zróżnicowanym metrażu- od kawalerek po lokale czteropokojowe.

–  Wilga Park –  deweloperem jest firma Margo – powstaje przy ul. Ptasiej w Gdańsku Chełmie. Atuty osiedla to bez wątpienia lokalizacja – blisko centrum i z rozbudowaną infrastrukturą we własnym obrębie. W okolicy znajdują się sklepy, punkty usługowe, siłownie, kluby fitness,  basen, korty tenisowe, placówki medyczne i edukacyjne. Osiedle docelowo ma składać się z trzech budynków czteropiętrowych z 66 mieszkaniami. Na ostatnich piętrach powstaną przestronne tarasy, a na parterze – ogródki.

Gdańsk Południe to miejsce, które przeszło olbrzymią metamorfozę i wciąż się zmienia. Jeśli szukacie mieszkania w tym pięknym mieście i koncentrujecie się na rynku pierwotnym, zachęcamy do zapoznania się z ofertą tego rejonu. Z pewnością znajdziecie tu coś dla siebie.

Zobacz również: 

Nowe mieszkania blisko Tczewa