Szukasz mieszkania w Warszawie? Poznaj najciekawsze inwestycje na Saskiej Kępie!

0
286

Myśląc o zakupie mieszkania w luksusowej części stolicy, w pierwszej kolejności przed oczami staje nam Saska Kępa. Oczywiście nie bez powodu, ponieważ jest to jedna z najpiękniejszych lokalizacji, zachwycająca swoim kameralnym klimatem.

Dzielnica – szczególnie wiosną i latem – przypomina wielki zielony ogród, a modernistyczne wille, stylowe kamienice, przytulne kawiarenki, restauracje i sklepiki podkreślają jej niesamowity charakter.

Chociaż dla wielu Saska Kępa to jedynie wspomnienie dawnej, powojennej Warszawy, okazuje się, że miejsce tętni życiem i wciąż się rozwija. Dowodem na to są nowe inwestycje, które idealnie łączą tradycję z innowacją i przyciągają nowych mieszkańców.

Obecnie pierwotny rynek nieruchomości na Saskiej Kępie jest bardzo atrakcyjny, a wśród najciekawszych inwestycji wymienić można m.in.:

Berezyńska 46 – deweloperem jest tutaj Leosepte Saska Kępa. Berezyńska 46 to nowoczesny budynek – 3 nadziemne kondygnacje i 7 apartamentów oraz podziemna hala parkingowa. Na dachu obiektu znajduje się wyjątkowy taras z kwiatami, krzewami i pergolą, z którego podziwiać można zapierający dech w piersiach widok.

Wszystkie piętra – od  podziemnego parkingu po sam dach – łączy panoramiczna winda z przeszklonym szybem, a prosta, jasna elewacja budynku z dużymi oknami i ażurowymi drewnianymi żaluzjami, sprawiają, że całość wygląda bardzo elegancko.

Budynek przy Berezyńskiej 46  idealnie komponuje się ze stylem  architektonicznym Saskiej Kępy z lat 20 i 30 XX wieku, kiedy to powstawały niewielkie kamienice, wille i  domy z kilkoma mieszkaniami oraz ogrodami.

Przykładowe apartamenty:


Apartament nr 1

Powierzchnia: 112 m2
Taras: 20 m2
Ogród: 118 m2
Liczba pokoi: 4
Piętro: parter
Cena: 2.200.000 zł

Apartament 5


Powierzchnia: 57 m2
Balkon: 18 m2
Liczba pokoi: 2
Piętro: 1
Cena: 1.250.000 zł

Apartament 6


Powierzchnia: 106 m2
łączna wielkość balkonu i tarasów: 112 m2
Liczba pokoi: 4
Piętro: 2
Cena: 2.600.000 zł

Apartament 7


Powierzchnia: 120 m2
łączna wielkość tarasów: 126 m2
Liczba pokoi: 4
Piętro: 2
Cena: 3.000.000 zł

–   Apartamenty Finlandzka 4deweloper to Temporia. Inwestor  postawił na 6 apartamentów o powierzchni od 34 do 147 m2 z możliwością łączenia lokali. Mieszkania na parterze połączone  są z ogrodami, a apartament na ostatnim piętrze ma salon otwarty na dwie kondygnacje. Przestrzeń wspólna  wzbogacona została o elementy rzeźb i stali.  W budynku znajduje się podziemny garaż. Całość to zgrabne połączenie prostoty i elegancji –  kubistyczna forma nawiązująca do architektury Saskiej Kępy.

Zwycięzców 63deweloper to Grupa Bridgemere. Apartamentowiec inspirowany jest architekturą i klimatem Saskiej Kępy.  Budynek bardzo dobrze „wtapia się” w prestiżowy klimat warszawskich elit. Lokale są nowoczesne, funkcjonalne, a przestrzeń wspólna to stylowe lobby, eleganckie korytarze i klatka schodowa. Mieszkańcy mogą tu wybierać spośród lokali od 47 do 162 m2 z ogrodami lub balkonami, a każdy apartament można  indywidualnie dostosować do swoich wizji i potrzeb.

Apartamenty Saska Kępadeweloper Sapir zainwestował w obiekt przy ul. Argentyńskiej. Jest to wyjątkowy czteropiętrowy budynek apartamentowy z podziemną hala parkingową i  przestronnymi tarasami. Dostępne lokale – 10 apartamentów mają powierzchnię od 49 do 134 m2- od 2 do 4 pokoi. Na 3 piętrze zaprojektowano penthouse, do którego łącznie przynależy 129 m2 tarasów. Obiekt jest bardzo kameralny i idealnie wpisuje się w charakter dzielnicy. Poruszanie si między kondygnacjami umożliwia cichobieżna winda.

Osiedle Saska – deweloper Dom Development S.A  proponuje 8 pięciokondygnacyjnych budynków – łącznie 347 mieszkań z ogródkamibalkonami w pobliżu ulicy Francuskiej. Wewnętrzne dziedzińce z piękną roślinnością oraz dwa przemyślane place zabaw dla dzieci zapewniają mieszkańcom udany wypoczynek i relaks

Wyjątkowość tego miejsca podkreśla  Jezioro Gocławskie i mnóstwo zieleni rozciągającej się wokół osiedla. Architektura  Osiedla Saska idealnie wpisuje się w  charakter okolicy. Jest prosto, elegancko, a jednocześnie z  zachowaniem najwyższych standardów.

Angorska 13Adeweloperem jest firma High Level Sales&Marketing. Inwestor daje możliwość mieszkania w kameralnym budynku o modernistycznej architekturze w standardzie premium. Obiekt składa się z 5 kondygnacji, na których rozmieszczonych jest 9 apartamentów

Budynek posiada podziemny parking, a wszystkie poziomy łączy nowoczesna winda. Ambicją architekta było wpisanie się w nurt stylu modernistycznego, który dominuje na Saskiej Kępie, co wg nas zostało osiągnięte. Inwestycja znajduje się blisko Parku Skaryszewskiego oraz słynnej ul. Francuskiej.

Osoby, które marzą o tym aby zamieszkać w tej wyjątkowej dzielnicy, z bogatej ofercie mieszkań z pewnością znajdą rozwiązanie idealne dla siebie. Saska Kępa to z jednej strony legenda, a z drugiej miejsce, które wciąż ewoluuje, dlatego warto obserwować  plany inwestorów na najbliższe lata.

Apartamenty na sprzedaż saska kępa Warszawa

Apartamenty na saskiej kępie na sprzedaż

Zobacz również: 

Nowe mieszkania blisko Tczewa