Augusta – inwestycja Południowa Praga Warszawa

0
133
augusta inwestycja warszawa kamionek

W ramach inwestycji na terenie przy ul. Stanisława Augusta powstanie kameralna zabudowa z ogólnodostępnym zielonym skwerem, bezpieczny, nowoczesny wybieg dla psów, ogólnodostępny plac zabaw dla dzieci, publiczne przedszkole, dostępny dla mieszkańców Kamionka basen z częścią fitness i nowe, reprezentacyjne wejście do pobliskiego parku. Planowane są też nasadzenia nowych oraz pielęgnacja istniejących drzew i pozostałej roślinności. Zagospodarowanie tego terenu w całości podlega nadzorowi Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, który zagwarantuje m.in., że nie będzie on ogrodzony.

augusta kamionek warszawa

Inwestycja powstaje na działce budowlanej przy ul. Stanisława Augusta. Konieczne było jej gruntowne uporządkowanie i nadal wymaga ona stałej opieki. Po zakończeniu prac przestrzeń będzie wyglądała atrakcyjnie. Od dnia zakupu przez Leoset drzewa narażone na złamanie podlegają monitoringowi. Teren jest systematycznie sprzątany, a trawa koszona.

augusta warszawa praga

Sprzedaż terenów nastąpiła w wyniku jawnego, publicznego przetargu, o którym informowały urzędy, ogłoszenia w prasie oraz artykuły. Przeznaczenie działki na sprzedaż było od lat jawne. Sprzedaż nastąpiła legalnie i została sprawdzona przez prokuraturę i sąd. Miasto Stołeczne Warszawa od lat zachęca inwestorów do nabywania miejskich nieruchomości. Dzięki temu miasto się rozwija i zyskuje środki na inwestycje publiczne.

Kontakt
media@augusta.pl

https://augusta.pl/