Wiosenny wystrój mieszkania – jakie tekstylia wybrać, aby ożywić wnętrze?

0
121
Wiosenny wystrój mieszkania - aranżacje wnętrz idenaswoje.pl

Wiosna to niewątpliwie czas radości, czas kiedy wszystko budzi się do życia, a my sami mamy coraz więcej energii do działania. Czasami natura płata jednak figla i pogoda za oknem nie nastraja pozytywnie, ale znamy sposób żeby temu zaradzić!

Wiosenny wystrój mieszkania – aranżacje wnętrz

idenaswoje-7

Wystarczy przyspieszyć nadejście wiosny odpowiednim wystrojem i aranżacją wnętrz! Nie od dziś wiadomo, że kolory, które nas otaczają, drobne detale, tkaniny wpływają na nasze samopoczucie i nadają pomieszczeniom określonego charakteru.

Dlatego jeśli chcemy poczuć wiosnę w swoim mieszkaniu, powinniśmy poznać kilka ciekawych tricków, które naprawdę zdziałają cuda.

Po pierwsze – kolor.

Wybierając tekstylia domowe obrusy, poduszki, zasłony, a nawet pościele, powinniśmy zrezygnować z szarości, czerni i bieli, a postawić na intensywne, ciepłe barwy. Zieleń, żółć, pomarańcz w różnych odcieniach to zdecydowanie dobry wybór, a dodatki w tych kolorach sprawią, że poczujemy promienie słońca, kwitnącą trawę, kwiaty i liście. Dobrze sprawdzą się również błękity przypominające bezchmurne niebo, które pozytywnie wpłyną na nasze samopoczucie.

idenaswoje-2

Po drugie – wzory.

To co kojarzy nam się z wiosną to kwitnące kwiaty, soczyście zielona trawa i pąki liści. Postawmy więc na motywy roślinne. Kwieciste zasłony firany lub rolety, wiosenne obrusy, poszewki na kołdry, florystyczne poduszki w salonie – wszystko to podkreśli aurę świeżości i ciepła.

Jeśli nasze meble są ciemne, nie ma się co martwić, że żywe, jasne kolory nie będą do nich pasowały – wręcz przeciwnie. Będą stanowiły idealny kontrast, a ich wiosenny design nie pozostanie niezauważony!

idenaswoje-6

Jak widać, do zmiany charakteru wnętrza nie jest potrzebny remont, ani żadne drastyczne poprawki. Wystarczą drobne sztuczki, zmiana dekoracji i pomieszczenia oddają zupełnie inny klimat.

Jeśli oprócz tego postawimy na świeże kwiaty w wazonie, czy wiosenny obrazek w ramce, nasze mieszkania na dobre pożegnają zimowy chłód, a otworzą się na nadejście lata.