Budowa domu – etapy prac i polecane materiały

0
105
BAT wykończenie wnętrz pomorskie składy budowlane

Budowa domu odbywa się wg ściśle określonego planu i składa się na nią kilka ważnych etapów. Każdy z nich musi być dobrze przemyślany, ponieważ pozwoli to  na obniżenie kosztów i podwyższenie jakości wykonania domu.

Pierwszym etapem budowy jest ważna kwestia, a mianowicie uzyskanie pozwolenia na budowę. Zanim złożymy niezbędną dokumentację, powinniśmy dysponować już projektem przyszłego budynku. Następnie można już dokonać przyłącza mediów- wody, prądu, gazu i telekomunikacji.

Drugi etap nazywany jest stanem zero.

Kiedy mamy już pozwolenie na budowę i potrzebne przyłącza, możemy przygotować teren budowy, wyznaczyć położenie domu zgodnie z planem zagospodarowania działki.

Bat budowa domu materiały budowlane
Kolejny krok to rozpoczęcie robót ziemnych i budowa fundamentów.  Stan zero pozwala również na rozprowadzenie kanalizacji poziomej.

Kolejny etap to stan surowy otwarty.

Przez wiele osób jest on uznawany za najważniejszą fazę budowy domu, ponieważ efekty pracy są tu najbardziej widoczne. Właśnie na tym etapie wznoszone są ściany, powstaje komin, stropy i schodyKształtowana jest cała konstrukcja budynku. Bardzo ważny jest tutaj wybór materiałów budowlanych do postawienia ścian. Najbardziej popularne to:

materiały budowlane budowa domu BAT POMORSKIE

Nasza decyzja powinna być zależna od efektu na jaki chcemy uzyskać. Czy najważniejsza jest dla nas izolacja akustyczna, termiczna, mikroklimat w domu, czy też inne czynniki. Warto przemyśleć to jeszcze przed rozpoczęciem budowy i poprosić o poradę fachowców. W stanie surowym otwartym powstaje również więźba i pokrycie dachu.

Następny etap to zakładanie instalacji i kładzenie tynku.

To odpowiedni czas na wylanie podłóg a następnie sprawdzenie i odbiór instalacji.

Na sam koniec zostają prace montażowo – wykończeniowe.

Na tym etapie wstawia się okna, drzwi i robi elewacje domu. W zależności od materiału jaki wybraliśmy do budowy, nieraz elewacja jest zbędna. Wykończenie to również montaż urządzeń grzewczych i aranżacja wnętrz.

Kiedy wszystko jest już gotowe, zakończenie budowy należy zgłosić do odpowiedniej instytucji i jeśli wszystko będzie w porządku, w ciągu 3 tygodni można wprowadzić się do nowego domu.