Jak zadbać o odpowiednią temperaturę na poddaszu w upalne dni?

0
71
Velux markizy dachowe BAt pomorskie PSB

Latem ze względu na wysokie temperatury, klienci  szukają rozwiązań pozwalających im komfortowo przetrwać upały na poddaszu. Niestety zbyt intensywne słońce sprawia, że często w pomieszczeniach tego typu nie da się wytrzymać. Jednym ze skutecznych sposobów polecanych przez fachowców jest montaż specjalnej siatkowanej markizy w oknie dachowym. Produkt świetnie chroni poddasze przed promieniowaniem słonecznym.

Przed zakupem wspomnianej przesłony warto wiedzieć, że najlepszym wyborem będą oryginalne markizy, które łatwo dopasujemy do okna dachowego określonego producenta.

Markiza okienna Velux zewnętrzna BAT PSB

Dotychczas  klienci najchętniej wybierają siatkowane markizy zewnętrzne marki VELUX. Przy zamówieniu wystarczy sprawdzić symbol z tabliczki znamionowej. Daje to gwarancję, że przesłona będzie idealnie dopasowana do okna dachowego i skutecznie ochroni wnętrze przed nadmiernym promieniowaniem.

Na czym polega działanie markizy?

Markizy VELUX działają na bardzo prostej zasadzie. Siateczka o odpowiedniej konstrukcji pochłania promienie słoneczne, zanim zdążą dotrzeć do szyby. W ten właśnie sposób ilość wpadającego ciepła do pomieszczenia zredukowana jest nawet o 76%! 

Markizy do okien dachowych Velux BAT PSB

Bardzo ważne jest, że przesłona nie ogranicza widoku oraz dostępu światła. Jeśli mamy więc pracownię czy biuro na poddaszu, możemy wygodnie wykonywać swoje obowiązki nie martwiąc się, że będzie za ciemno. 

Markiza rozwija się na zewnątrz okna, a kiedy jej nie używamy, jest niewidoczna, ponieważ jej rolka schowana jest pod zewnętrznym oblachowaniem.

Przesłony możemy nabyć w 3 wariantach jeśli chodzi o ich obsługę:

  • Manualne (MHL)
  • Elektryczne (MML)
  • Solarne (MSL)

Markizy okienne rolety do okien dachowych Velux BAt oferta

Modele zasilane elektrycznie lub bateriami słonecznymi sprawdzą się przy oknach położonych w trudno dostępnych miejscach.

Funkcja zaciemniania wnętrza

Niektórym klientom zależy jednak, żeby markiza oprócz utrzymania odpowiedniej temperatury, zaciemniała również pomieszczenie. Szczególnie potrzebne jest to w sypialniach lub pokojach małych dzieci. W takim wypadku najlepszym wyborem będzie solarna markiza zaciemniająca. Jest to nowość w asortymencie VELUX.

Rolety zewnętrzne do okien dachowych Velux oferta BAT

Należy pamiętać, że aby w 100% wykorzystać funkcjonalność markizy, należy opuścić ją rano na okno. Można również pomyśleć o dodatkowej ochronie w postaci rolety wewnętrznej. W ofercie mamy m.in. rolety dekoracyjne, zaciemniające czy plisowane. Tego rodzaju połączenie wzmocni efekt, na którym nam zależy.

Profesjonalni doradcy BAT

Osoby, które mają pytania dotyczące zaprezentowanych rozwiązań, mogą skorzystać z fachowego doradztwa pracowników BAT. We wszystkich oddziałach na klientów czekają specjaliści, którzy chętnie podzielą się wiedzą i pomogą w wyborze odpowiedniego modelu markizy, rolety czy samych okien. W placówkach BAT istnieje też opcja sporządzenia indywidualnej wyceny.

Sprawdź również:

wełna mineralna